یکی از اجزا  اصلی برای ساخت گلخانه نایلون گلخانه  یا پلاستیک گلخانه است. از آنجایی که گلخانه به عنوان محیطی مناسب، برای تولید گیاهان، در خارج از فصل است، از اهمیت زیادی نیز برخوردار است. می‌توان با اظافه کردن مواد افزودنی به  نایلون گلخانه شرایطی ایده‌آلی را برای رشد محصولات فراهم کرد.

امروزه خرید نایلون گلخانه در بین کشاورزان و گلخانه‌داران از اهمیت زیادی برخوردار است

قیمت نایلون گلخانه به عوامل زیادی بستگی دارد و تغییر این عوامل سبب ثابت نبودن نرخ قیمت این محصول است. در ادامه به همه این عوامل و ویژگی پلاستیک گلخانه می‌پردازیم.

قیمت نایلون گلخانه

 لیست قیمت نایلون گلخانه و قیمت نایلون گلخانه به علت تغییر نوسنات ارز قیمت مواد اولیه دائما در حال تغییر است.

نایلون گلخانه قیمت های متفاوتی دارند،علت تفاوت قیمت بخاطر مشخصات گوناگون تولید کننده های نایلون است و همچنین بخاطر سفارش مشتری نایلون گلخانه با عرض های متفاوت تولید میشوند به طور مثال قیمت نایلون گلخانه 200میکرون با نایلون 220مکیرون باعث تفاوت قیمت نایلون گلخانه میشود همینطور نایلون یو وی دار ( قیمت نایلون گلخانه Anti UV)با نایلون بدون یو وی متفاوت است.

 علت های  تغییر قیمت پلاستیک گلخانه

 • ابعاد  نایلون (عرض و طول نایلون)  با جهت  پوشش دادن سازه گلخانه و انتخاب  مناسب پلاستیک گلخانه.
 • افزودنی که قرار است به پلاستیک گلخانه اضافه شود به همراه میزان درصد افزودنی
 • استفاده از مواد اولیه درجه 1در نایلون گلخانه
 • رنگ نایلون گلخانه
 •  سفارش پلاستیک گلخانه به صورت رنگی تا حدودی به دفع اشعه های مضر خورشید تاثیرگذار است؛ رنگ های رایج فیلم‎‌های گلخانه‌ای شفاف،صورتی ، سبز و زرد هستند.

تاثیر نوسانات قیمت مواد اولیه بر نایلون گلخانه

قیمت نایلون گلخانه به دلیل نوسانات قیمت مواد اولیه  در حال تغییر است، یعنی قیمت‌های مواد اولیه مثل پلی اتیلن در تولید نایلون گلخانه، نقش مهمی دارد  و در قیمت پلاستیک گلخانه تاثیر به سزایی گذاشته است .

 لیست قیمت نایلون گلخانه

لیست قیمت نایلون گلخانه ای همراه با مشخصات و توضیحات برای شما ارسال میشود و داخل سایت قرار نمیگیرد . ممکن است به علت بروز  نبودن لیست  قیمت پلاستیک گلخانه و نوسنات (ارزی و ریالی) با قیمت اصلی آن تفاوت پیدا کند بر همین   جهت دریافت قیمت خرید پلاستیک گلخانه با ما تماس بگیرید.

خرید نایلون گلخانه

خرید نایلون گلخانه در طول و عرض های 6متر الی14متر تولید میشود  به طور مینگین بیشتر به صورت رنگ شفاف تولید میشود و در قالب  افزودنی‌های درجه یک تولید و بسته بندی و آماده تحویل است. نایلون های گلخانه‌ای دارای یک سری از ویژگی‌ها و مشخصات است، همچنین یک سری، وجه‌تمایز نسبت به سایر تولید کننده ها دارد. خوب است که قبل از خرید پلاستیک گلخانه نگاهی به مشخصات و ویژگی‌های زیر بی‌‌اندازیم:

عمرنایلون (پلاستیک) گلخانه

پلاستیک‌های گلخانه‌. عمر مفید همه این نایلون‌ها تقریبا بین دو تا سه سال است. البته طول عمر نایلون های گلخانه‌ای به شرایط آب و هوایی منطقه و محل احداث گلخانه بستگی دارد. این چهار دسته عبارتند از

عمر مفید نایلون گلخانه ای  به شرایط آب و هوایی منطقه و محل احداث گلخانه بستگی دارد. طول عمر مفید بین 2الی 5سال است.

ویژگی نایلون گلخانه عرض 8 متر10متر

یکی از پرفروش ترین عرض های نایلون گلخانه عرض 8متر و 10متر  است.

قیمت خرید نایلون عرض 10متر و 8 متر گلخانه به دو عامل اساسی ارتباط داره

 • وزن نایلون
 • درصد یو وی

انواع افزودنی‌های پلاستیک گلخانه

نایلون گلخانه‌ای از انواع افزودنی‌ها به منظور بهبود عملکرد تولیدات پلاستیک گلخانه‌ای استفاده میشود . هرکدام از این افزودنی ها با توجه به شرایط جغرافیایی و نوع گلخانه؛ برای گلخانه داران، ویژگی خاصی را برای پوشش گلخانه فراهم می‌کند. این افزودنی‌ها زنجیره‌های پلیمری قوی برای نایلون گلخانه ایجاد می‌کنند. وجود افزودنی های نایلون های گلخانه، افزایش طول عمر نایلون گلخانه، قدرت و استحکام پلاستیک گلخانه را به همراه دارد.

 1. افزودنی Anti UV که یکی از مهم‌ترین افزودنی های پلاستیک گلخانه است.
 2. افزودنی ضد شبنم یا آنتی فاگ (Anti Fog) که با اضافه شدن به نایلون گلخانه به آن نایلون ضدبخار یا نایلون ضد مه گلخانه‌ای هم می‌گویند.
 3. افزودنی IR یا مادون قرمز
 4. افزودنی آنتی ویروس
 5. افزودنی EVA

مزایای پوشش نایلون گلخانه

 • حفاظت از گیاه در برابر اشعه مضر فرابنقش خورشیدی (UV) توسط نایلون گلخانه
 • تامین و حفظ درجه حرارت مناسب برای رشد گیاه
 • کیفیت مناسب و نصب راحت بر روی سازه گلخانه
 • کاهش کاربرد مکرر حشره‌کش‌ها و آفت‌کش ها در گلخانه
 • کمک به حفظ رطوبت گلخانه و کاهش میزان تبخیر
 • حفط بافت مناسب خاک و کاهش علف‌های هرز
 • تولید نایلون عریض به منظور پوششی یکپارچه برای گلخانه

·         نصب نایلون گلخانه

 • قدم اول انتخاب نایلون گلخانه است، پس از انتخاب نایلون مناسب نوبت به مرحله نایلون کشی بر روی سقف گلخانه می‌رسد. لازم است تا ابتدای نایلون را به سمت داخل یک لا بزنید و با طنابی که چندبار دور آن پیچیده شده، گره‌ای محکم ایجاد کنید. نفر دیگری باید طناب را از روی سقف گلخانه به سمت دیواره نهایی بکشد. فردی که سر اول طناب را به دیوار انتهایی برده باید شروع به کشیدن کند و نفر دوم نایلون را به روی سازه گلخانه هدایت کند. پس از آن نایلون را با گیره مخصوص به محل تقاطع سقف با دیواره انتهایی وصل کنید. سعی داشته باید روزی را برای نصب انتخاب کنید که وزش باد وجود نداشته باشد، زیرا در غیر این صورت کار شما سخت‌تر خواهد شد.
 • نصب نایلون گلخانه نیازمند تجربه است و شما به تنهایی قادر به انجام آن نخواهید بود؛ پیشنهاد می‌کنیم برای نصب، از نصاب نایلون گلخانه کمک بگیرید. گفتنی است در صورت بد نصب کردن نایلون بر روی سقف گلخانه، با شروع باد و باران و طوفان، نایلون آسیب می‌بیند و در صورت آسیب جدی قادر به تعمیر و ترمیم آن نخواهید بود. امکان تعمیر نایلون گلخانه با استفاده از چسب نایلون گلخانه وجود دارد.
فهرست
error: Content is protected !!
تماس بگیرید